معرفی سایت کتابک

نهاد کتابک از پنج پایگاه اصلی تشکیل شده است که هرکدام در حوزه ای ویژه کار خواهند کرد. از میان این پنج پایگاه ، پایگاه خبر و پایگاه ترویج راه اندازی شده است ،‌ پایگاه کتابک به زبان انگلیسی به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد و دو پایگاه کودک و آموزش از راه دور در آینده ای دورتر راه اندازی خواهد شد.
پایگاه کتابک خبر : که به تهیه ،‌ گردآوری و ترجمه تازه ها و خبرهای مربوط به زندگی اجتماعی و فرهنگی کودکان و نوجوانان می پردازد.
پایگاه ترویج : که اصلی ترین پایگاه نهاد کتابک به شمار می رود و هدف اصلی آن ترویج خواندن است. این پایگاه همه مطالب و اطلاعاتی که خانواده ها ، مربیان و آموزگاران و کتابداران برای ترویج کتابخوانی درمیان کودکان و نوجوانان نیاز دارند را در دسترس می گذارد:‌چه کتاب هایی برای فرزندان شان بخوانند و چگونه بخوانند ؟‌چرا کتاب بخوانند و کتاب چه نقشی در رشد کودکان و نوجوانان دارد. استفاده کنندگان از کتابک پاسخ این پرسش ها و ده ها پرسش دیگر را می توانند از این پایگاه باز یابند .
پایگاه کودک: برآن است فضایی مناسب برای دسترسی کودکان فارسی زبان یا آشنا به زبان فارسی باشد تا در این پایگاه هم سرگرمی های خود را داشته باشند و هم دانش و بینش خود را افزون سازند.
پایگاه آموزش از راه دور: می خواهد فضای آموزش مجازی را برای همه دوستداران فرهنگ و ادبیات کودکان فراهم کند تا از این راه بتوانند به دانش خود در این زمینه ها بیفزایند.
هم اکنون دوپایگاه ترویج وخبر فعالیت می کند وبه زودی پایگاه های دیگر کتابک نیز فعال خواهند شد .
پایگاه Ketabak : می خواهد دریچه ای باشد برای آشنایی جهانیان از فعالیت هایی که در زمینه فرهنگ و ادبیات کودکان ایران و همسایگان ایران در جریان است .
کتابک برآیند کار کوشندگان و دست اندرکاران شورای کتاب کودک،‌ موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و خانه کتابدار کودک و نوجوان و ترویج خواندن است. نهاد کتابک با این هدف طراحی شده است که راهنما و ترویج کننده مواد خواندنی مناسب برای کودکان فارسی زبان باشد و محتواهای وابسته به این موضوع را در اختیار مادران و پدران، آموزگاران ،‌مربیان،‌کتابداران و مروجان قرار دهد.
www.ketabak.org

/ 2 نظر / 124 بازدید
محمد هادی

سلام علیکم. خدا خیرتان دهد . از دیروز که این سایت رو دیدم کلی کتاب برا پسرم انتخاب کردم. ممنون و متشکر منتظر مطالب جدید شما هستم

حمیدرضا

دوست عزیز این وبلاگه سایت به یه چیزه دیگه میگن[خجالت]