هر زمان شایعه ای روشنیدیدو یا خواستید شایعه ای را تکرار کنید این فلسفه را در ذهن خود داشته باشید!

در یونان باستان سقراط به دلیل خرد و درایت فراوانش مورد ستایش بود. روزی فیلسوف بزرگی که از آشنایان سقراط بود،با هیجان نزد او آمد و گفت:سقراط میدانی راجع به یکی ازشاگردانت چه شنیده ام؟

سقراط پاسخ داد:"لحظه ای صبر کن.قبل از اینکه به من چیزی بگویی از تومی خواهم آزمون کوچکی را که نامش سه پرسش است پاسخ دهی."مرد پرسید:سه پرسش؟سقراط گفت:بله درست است.قبل از اینکه راجع به شاگردم بامن صحبت کنی،لحظه ای آنچه را که قصدگفتنش را داری امتحان کنیم.

اولین پرسش حقیقت است.کاملا مطمئنی که آنچه را که می خواهی به من بگویی حقیقت دارد؟مرد جواب داد:"نه،فقط در موردش شنیده ام."سقراط گفت:"بسیار خوب،پس واقعا نمیدانی که خبردرست است یا نادرست.

حالا بیا پرسش دوم را بگویم،"پرسش خوبی"آنچه را که در موردشاگردم می خواهی به من بگویی خبرخوبی است؟"مردپاسخ داد:"نه،برعکس…"سقراط ادامه داد:"پس می خواهی خبری بد در مورد شاگردم که حتی درموردآن مطمئن هم نیستی بگویی؟"مردکمی دستپاچه شد و شانه بالا انداخت.

سقراط ادامه داد:"و اما پرسش سوم سودمند بودن است.آن چه را که می خواهی در مورد شاگردم به من بگویی برایم سودمند است؟"مرد پاسخ داد:"نه،واقعا…"سقراط نتیجه گیری کرد:"اگرمی خواهی به من چیزی رابگویی که نه حقیقت داردونه خوب است و نه حتی سودمند است پس چرا اصلا آن رابه من می گویی؟تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢٩ | ٢:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل استواری | نظرات ()
آدرس سایت           .http://kelasedars.org/
 
 
«کلاس درس» یک موسسه غیرانتفاعی (not-for-profit) است که هدف آن فراهم کردن آموزش رایگان و باکیفیت برای تمامی فارسی‌زبانان است. ما بر این عقیده‌ایم که آموزش نه محدود به آن چیزی است که در مدارس سراسر جهان به دانش‌آموزان آموخته می‌شود و نه محدود به سن، جنس یا طبقه‌ی خاصی از جامعه. به همین دلیل است که ما قصد داریم به کمک تکنولوژی و به خصوص تکنولوژی به اشتراک‌گذاری ویدیو، با از میان برداشتن تمامی مرزهای مالی و جغرافیایی، امکان یادگیری تمام یافته‌های دانش را برای همه‌ی فارسی‌زبانان مهیا کنیم.  

کلاس درس همچنین شریک آموزشی «خان آکادمی» است و بخش بزرگی از ویدیوهای فارسی این موسسه را فراهم می کند.* خان آکادمی یکی از بزرگترین موسسات آموزشی اینترنتی است که با بیش از سه ملیون کاربر در ماه، در حال گسترش فعالیت های آموزشی و غیرانتفاعی خود به سراسر جهان است.

  ویدیوهای ما  

در حال حاضر کتابخانه ویدیوهای ما شامل بیش از ۴۲۰ ویدیو (و هر روز در حال افزایش) می‌باشد که مباحثی از فیزیک، ریاضیات، نظریه‌ی بازی‌ها و هندسه را پوشش می‌دهند. معلم‌های ما همه روزه در حال مطالعه، آماده‌کردن طرح دروس جدید و ضبط ویدیو هستند و انبار ویدیوهای «کلاس درس» در حال گسترش است.

  ویژگی اصلی ویدیوهای کلاس درس کوتاه بودن آنهاست. هر ویدیوی ما شامل یک موضوع می‌باشد که به طور متوسط در ۱۲ دقیقه بیان می‌شود و به شما امکان آن را می‌دهد که نخست به روی موضوع مطرح شده تمرکز کنید و همچنین امکان این را داشته باشید که این ویدیوها را در زمان‌های کوچکی که در طول روز در اختیار دارید نگاه کنید.

     – ویدیوهای درسی

بخش بزرگی از ویدیوهای ما پوشش‌دهنده‌ی درس‌های دوران دبیرستان، راهنمایی و دبستان است. در این ویدیوها معلم‌های کلاس درس سعی می‌کنند مطابق با برنامه‌ی درسی کتاب‌های درسی تمامی مباحث را پوشش بدهند تا تمامی دانش‌آموزان دسترسی یکسانی به بهترین آموزش ممکن داشته باشند. همچنین، معلم‌های ما تمرین‌های گوناگونی از امتحانات نهایی و کتاب درسی و … را به صورت ویدیوهای کوتاه حل می‌کنند تا کتابخانه‌ی کلاس درس تبدیل به یک مرجع کامل آموزشی برای همه‌ی دانش‌آموزان باشد. هدف ما مهیا کردن مجموعه ویدیوهایی است که نیاز دانش‌آموزان به آموزش اولیه یا هرگونه کلاس‌های تقویتی را به طور کامل حل کند تا از این طریق نابرابری آموزشی کاهش یابد.    

معلم‌های ما

معلم‌های «کلاس درس» با حساسیت بسیار بالا انتخاب می‌شوند. هرچند این حساسیت منجر به کاهش تعداد معلم‌های فعال ما می‌شود، اما به دلیل اهمیت بالای کیفیت ویدیوها، ما کماکان به انتخاب سخت‌گیرانه‌ی خود برای معلم مصر هستیم! این انتخاب ما نه تنها بر اساس دانش معلم، که بر اساس توانایی تدریس ویدیویی باکیفیت و جذاب صورت می گیرد. برای‌آشنایی بیش‌تر با معلم‌های ما به صفحه‌ی «گروه ما» مراجعه کنید.تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢٢ | ٦:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل استواری | نظرات ()

                              


کودکان همان ساعات اولیه صبح به میزان قابل توجهی دچار افت قند خون می‌شوند و با توجه به این که بیشترین زمان فعالیت ذهنی دانش‌آموزان و یادگیری مطالب درسی صبح است ....با توجه به تاثیرپذیری کودکان از همسالانشان، ممکن است ذائقه کودک یا نوجوان شما تحت تاثیر سلیقه غذایی دوستانش تغییر کند و به مواد غذایی بی‌ارزش روی آورد.

 بنابراین نظارت و دقت بر نحوه تغذیه فرزندان از اهمیت زیادی برخوردار است و به یاد داشته باشید بسیاری از عادات غذایی در سنین کودکی شکل می‌گیرد.بنابراین اصلاح آن در این دوران، می‌تواند از بروز بیماری‌ها در بزرگسالی پیشگیری کند. والدین می‌توانند اولین و مهم ترین الگوی کودکانشان باشند.

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱٥ | ۸:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل استواری | نظرات ()

                 

                                     خلاقیت

بیشتر مواقع بزرگ ترین مانع افراد برای رسیدن به اهداف خود، آغاز کار است. استارت کارها سخت ترین مرحله انجام کارهای مختلف است. همان طور که قانون اول نیوتن نیز می گوید: اگر جسم در حالت سکون باشد تا ابد ساکن می ماند.


بسیاری از افراد نمی توانند کاری که در فکر دارند را آغاز کنند به همین دلیل، هیچ گاه دست به هیچ کار جدیدی هم نمی زنند.
چاره چیست؟ چگونه می توان برای عملی کردن ایده ها به خود انرژی لازم را داد؟ شاید راحت ترین راه این باشد که فرد دیگری شما را مجبور کند – به طور مثال، اگر فلان کار را به فلان شکل ممکن و در فلان مدت انجام ندهی، از کار اخراج خواهی شد. اما راه دیگر این است که خودتان در خودتان انگیزه و تحرک لازم را ایجاد کنید.

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۸ | ٤:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل استواری | نظرات ()

                 

کودکان بخش زیادی از زندگی را پر می کنند و همیشه باید حواسمان به آن ها باشد. از انجایی که رشد و نموی فرزندان به عهده والدین است باید همیشه به دنبال راهی برای شخصیت پردازی ان ها باشیم.

خلاقیت عنصری بسیار مهم در زندگی است که نبودش باعث گره خودن کارها می شود ولی با پرورش دادن آن می توانیم زندگی بهتری را تجربه کنیم. کودکان را باید از همان دوران کودکی و خردسالی آموزش دهیم تا بتوانند از خلاقیت و استعداد های خود به خوبی استفاده کنند. برای آنکه بتوانید طبق اصول علمی در این راه جلو بروید باید از نکاتی که روانشناس ها و متخصصین بارها بیان کرده اند استفاده نمایید.

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٢/٩/۱ | ۳:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل استواری | نظرات ()